Novinky

Prodej, Dům, Rodinný, 72 m²

1 090 000 Kč
Holubice

Prodej, Dům, Rodinný, 102 m²

4 900 000 Kč
+ provize RK
Ohrozim

Pronájem, Ostatní, Garáž, 17 m²

2 400 Kč
Na Lukách, Prostějov


Adresa

Otaslavice, okres Prostějov, kraj Olomoucký

Prodej, Dům, Rodinný, 160 m²

Cena
2 990 000 Kč
Typ Budovy:Cihlová
Užitná plocha:160 m2
Plocha pozemku:537 m2
Podlaží celkem:2
Energetický štítek:G
K dispozici:ihned

Popis

Obec Otaslavice se nachází 12km jižně od Prostějova. V obci se nachází základní a mateřská škola, knihovna, pracuje zde řada řemeslných firem, truhlářské dílny, pila, palírna kvašeného ovoce, známé zahradnictví a šicí dílna. Autobusová doprava je zajišťována ve směru Prostějov, Nezamyslice, Brno. Nabízí se zde řada turistických vycházek, např. k Obrově noze, v chráněné krajinné oblasti, kde nejvyšším bodem je kóta „U chaloupky“ 413 m n.m. se zajímavými skalními útvary, dále krásnými lukami podél břehu potoka na Drahansko, jižněji pak k Vyškovu nebo severně na Plumlov.

Jedná se o zděný řadový rodinný dům, se sedlovou střechou. Původní stáří domu je z roku 1970. Dům sestává z jedné bytové jednotky o dispozici 7+1 s kompletním sociálním zařízením. V 1.NP je kuchyň, špajz, chodba, obývací pokoj, ložnice a pokoj, samostatné WC, koupelna a prádelna. Ve 2.NP jsou 4 nevytápěné pokoje a špajz, plánovaná zde byla druhá samostatná bytová jednotka s tím, že by dům byl dvougenerační. Dům je postaven na betonových pasech. Střecha je sedlová, krytina taška pálená, stropy jsou hurdiskové. Zdivo je cihelné (cihla pálená) o tl. 45 cm bez zateplení. Vnější omítka břízolitová, vnitřní omítky jsou vápenné hladké. Okna jsou plastová, jejich výměna z původních kastlových oken proběhla v roce 2010. Podlahy v obytných místnostech 1.NP jsou parkety, v 2.NP je beton + PVC. Podlahy ostatních místností jsou beton + PVC a dlažba. V koupelně a na WC je původní keramická dlažba. Elektroinstalace je světelná i motorová. Rozvody vody jsou pozinkované. Vybavení kuchyně – v kuchyni je kuchyňská linka se sporákem a dřez. Vybavení koupelny: starší vana a umyvadlo. V koupelně je keramický obklad. Splachovací WC je situované samostatně. Ohřev vody zajišťuje elektrický bojler. Vytápění domu je ústřední s kotlem na tuhá paliva. Schody do prvního patra jsou dřevěné z průjezdu. Vchod do průjezdu z ulice je dřevěnými vraty. Vstup do domu je dřevěnými dveřmi z průjezdu. Na dům navazuje zahrada, kde jsou dvě zděné kůlny. Dům má pěkný menší klenbový sklípek 7 m2, kde je i hlavní uzávěr obecního vodovodu. V zimě došlo k částečnému poškození plechové střechy nad dvorní přístavbou domu, nad plánovanou koupelnou ve II. NP, čímž dochází nyní k zatékání i na WC, které je situováno pod plánovanou koupelnou ve II. NP. V patře nejsou provedeny rozvody ÚT.

Dům je napojen na elektřinu a obecní vodovod, odpad je sveden do septiku s tím, že dům je možné napojit na obecní kanalizaci. V oplocení předzahrádky je zřízena plynová přípojka, ale do domu plyn není zaveden.

Zastavěná plocha domu činí 140 m2, obytná část v I. NP bez průjezdu je 80 m2, ve II. NP činí obytná plocha 81 m2. Průjezd domu 20 m2. Zastavěná plocha vedlejšími stavbami je 47 m2.

Za domem je pěkná zahrada, která je zatravněná a osázena ovocnými a okrasnými stromy.

Výhodou domu je jeho umístění na klidném místě mimo hlavní cestu a rozšířená občanská vybavenost obce, vč. nového biotopu pro koupání. Výhodou je také parkování na nájezdu k domu nebo na parkovišti před domem u kostela.

Celková plocha pozemků 537 m2.

Kontaktujte

Ing. David Foretek
  • vedoucí kanceláře
  • finanční poradenství, hypoteční úvěry
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Prosím opište text z obrázku
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)