Adresa

Ptení, okres Prostějov, kraj Olomoucký

Prodej, Dům, Rodinný, 100 m²

Cena
2 890 000 Kč
Typ Budovy:Smíšená
Vlastnictví:Osobní
Užitná plocha:100 m2
Plocha pozemku:1189 m2
Podlaží celkem:1
Energetický štítek:G
Stav objektu:dobrý
K dispozici:dohodou

Popis

Obec Ptení leží na hranici Drahanské vrchoviny a Hané, západně 14 km od města Prostějova, 30 km od Olomouce. V blízkosti je větší město Kostelec na Hané vzdálené cca 8 km, kde je širší občanská vybavenost. Doménou celé obce je zámek z 16. století, rozlehlý čtyřkřídlý komplex s nárožními věžemi. Občanská vybavenost obce: obchody, pošta, školka, škola, hospoda, kostel.

Nabízíme k prodeji rodinný dům / chalupu o dispozici 4+1 s přísl. Dům stojí v mírném svahu, má jedno nadzemní a jedno podzemní podlaží. V průběhu loňského roku proběhla částečná rekonstrukce: připojení k hloubkové kanalizaci, izolace domu nopovou fólií ze strany ulice, nové omítky v největším pokoji a předsíni, nová kuchyňská linka, nové obklady a sanita v koupelně, rozvody vody vedeny v plastu.

Vstup do domu je z ulice vchodovými dveřmi na verandu, z ní je po pravé straně vstup do chodby, která ústí do kuchyně 7,5 m2. V chodbě se dále nachází spíž. Z chodby je vstup do prostorného obývacího pokoje 26 m2. Rovně z kuchyně je vstup do koupelny 5m2, ta je průchozí do komory. Dále je z kuchyně vstup do jednoho z pokojů 9 m2, který je průchozí do dalších dvou pokojů o výměrách 12 a 18 m2. Z chodby je vstup na schodiště, které vede do podzemního podlaží, kde jsou sklepní prostory, dílna a kotelna. V suterénu je i udírna. Ze suterénu je vstup na zahradu. Na zahradu je možný vstup z ulice plechovými vraty. Na zahradě se nachází vzrostlé stromy s velmi dobrou údržbou. Na přední části pozemku je ořech, dále navazuje alej jabloní, švestka a třešeň. Stodola je porostlá vinnou révou. Na zahradě je k dispozici pro zahrádkáře i skleník.

Konstrukčně je dům postaven ze smíšeného zdiva, střecha je sedlová pokrytá pálenou taškou. Klempířské konstrukce jsou pozinkované. Stropy jsou spalné trámové. Fasáda bez zateplení, břízolitová. Podlahy dvou obytných místností jsou parketové a z PVC, v ostatních místnostech je dlažba. Okna jsou původní kastlová. Vytápění je řešeno ústředním topením s radiátory a plynovým kotlem, na kotli jsou řádně prováděny revize. Teplá voda je ohřívána elektrickým bojlerem. Koupelna je po částečné rekonstrukci, vybavena rohovou vanou, umyvadlem a WC. Rozvody vody jsou nově vedeny v plastu. Elektroinstalace je světelná i motorová.

Dům je napojen na plyn, elektřinu, veřejný vodovod a kanalizaci. Na pozemku se nachází dvě studny, z nichž jedna je napojena na rozvody v domě a jedna je využívána pro zalévání zahrady. V zadní části zahrady se nachází zemědělské stavení.

Dům je momentálně obydlen. Dům je možné využívat jak k trvalému bydlení, tak k chalupaření.

Zastavěná plocha obytné části domu činí 152 m2, užitná plocha obytné části domu činí 100 m2, celková plocha pozemků činí 1.189 m2. PENB = G.

Kontaktujte

kancelář CM Reality
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Prosím opište text z obrázku
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)