Novinky

Prodej, Dům, Rodinný, 75 m²

5 990 000 Kč
+ provize
Dr. Horáka, Prostějov

Prodej, Rekreační objekt, Chata, 110 m²

3 399 000 Kč
+ provize RK
Seč

Prodej, Dům, Vila, 290 m²

14 990 000 Kč
Sportovní, Prostějov


Adresa

Horní Moštěnice, okres Přerov, kraj Olomoucký
Zahradní

Prodej, Pozemek, Pro bydlení

Cena
1 990 000 Kč
+ provize RK
Plocha pozemku:772 m2
Občanská vybavenost:rozšířená
K dispozici:ihned
IS:veškeré IS

Popis

Obec Horní Moštěnice leží v bezprostřední blízkosti okresního města Přerov, na silnici 1. třídy spoju-jící Přerov s Hulínem a Zlínem.

Je zde moderně zrekonstruovaná základní devítiletá škola, mateřská škola a oddělení mikrojeslí. Dá-le v obci bylo v posledních letech vybudováno centrální bezbariérové zdravotní středisko pro ob-vodního, dětského a zubního lékaře. V obci funguje pošta, kino, místní knihovna, 2 obchody s po-travinami, z toho jedna večerka, tři hospodská a jedno restaurační zařízení a občerstvení a další širo-ká škála drobných živnostníků. V obci jsou tři prameny minerálních vod – nejznámější je „Hanácká kyselka“. V průběhu posledních let dochází ke značnému zlepšování prostředí pro život v obci. Prů-běžně, s rekonstrukcí zámeckého parku, dochází k výsadbě nové zeleně v obci a k parkovým úpra-vám veřejných prostranství.

Vjezd na pozemek je stávající bránou z ulice Zahradní. Pozemek je ze dvou stran oplocen. Šíře pozemku je cca 22 m, délka pozemku ve střední části je cca 33 m. Pozemek je s mírným jižním sklonem. Na pozemek je přiveden obecní vodovod, u hranice pozemku je kanalizace, elektřina a plyn jsou v komunikaci před pozemkem. Na pozemku se nachází vzrostlé stromy a nově zasázené stromy a keře. U vjezdu v rohu vpravo jsou jehličnaté dřeviny. V zahradě jsou pak ovocné stromy: třešeň, višeň, meruňka, švestka, jabloň, hrušeň a nově zasazená moruše. Z keřů jsou pak na pozemku maliny, ostružiny, kanadské borůvky. Pozemek je zatravněn, s pravidelnou údržbou. Územním plánem je pozemek veden jako plocha pro bydlení.

Podmínky výstavby: výšková hladina zástavby je daná převládající výškou hřebenů střech či atik rovných střech v dané lokalitě. Pro limit výškové hladiny obecně stanovený na přízemí a další prostor určený k účelovému využití, ve formě plného či ustupujícího podlaží se zastřešením šikmou případně plochou střechou, podkroví či polopatra ÚP stanoví maximální výšku zástavby do 11 m, současně s výškou římsy případně atiky ploché či nízké pultové střechy do 7 m. Pro výškovou hladinu přízemí a podkroví ÚP stanoví maximální výšku zástavby do 8 m, současně s výškou římsy případně atiky ploché či nízké pultové střechy do 5 m. Maximální výška zástavby se pro účely ÚP počítá v rovinatém terénu od úrovně veřejného prostranství, k němuž je orientováno průčelí stavby, ve svažitém terénu současně od střední úrovně rostlého terénu v místě půdorysu stavby, po nejvyšší bod střešní konstrukce, resp. římsy či. atiky. Za přízemí – první nadzemní podlaží se v případě staveb pro bydlení považuje podlaží splňující podmínky ČSN 73 4301. Pro účely ÚP se pojem Podkroví upřesňuje tak, že podkroví charakterizuje základní způsob prosvětlení v šikmé střešní rovině (střešní okna, vikýře, případně střešní lodžie,) a mimo kompaktní zástavbu i okny ve štítu. Připouští se překročení výšky či půdorysných rozměrů do 10 % těchto parametrů jednotlivé, v současnosti stávající stavby o největší výšce či objemu. Koeficient max. zastavění pozemku je 0,3, což na daném pozemku umožňuje jak výstavbu bungalovu, tak i domu s jedním NP a obytným podkrovím.

Pozemek je vhodný jak pro okamžitou výstavbu rodinného domu v krásném klidném prostředí, tak i jako investice pro ochranu Vašich financí před inflací s tím, že pozemek Vám a Vašim dětem může přinášet radost a užitek ve formě ovoce a vyžití na pozemku s případnou následnou výstavbou pro Vaše děti či vnoučata.

Kontaktujte

Ing. David Foretek
  • vedoucí kanceláře
  • finanční poradenství, hypoteční úvěry
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Prosím opište text z obrázku
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)